To, že nežijeme svoje sny, škodí celému svetu

Včera som si na facebooku všimla jednu pani, ktorá zdieľala príspevok o tom, že otvára v našom okresnom meste Montesorri škôlku a jasle. Z reakcií v komentároch bola cítiť podpora jej kamarátok, ktoré jej to veľmi priali a tešili sa s ňou, že si splnila svoj veľký sen.

Radovala som sa spolu s ňou. Takáto škôlka u nás na Kysuciach? Myslela som, že tak o 20 rokov možno. A tu, hľa, jedna odvážna a motivovaná žena, ktorá sa do toho zahryzla a dala to! Pre seba, pre deťúrence, aj pre ich rodičov. Krása!

Ako som však čítala ďalej, radosť ma začala opúšťať. Pichľavé komentáre k cene, ktorú si budú môcť dovoliť zasa iba bohatí, a čo oni, ktorí zarábajú minimálnu mzdu, majú hypotéku, viac detí…

A mne zrazu prišiel veľký aha moment – bolo to poznanie, že ženy, ktoré nerobia a nežijú to, čo by chceli, škodia celému svetu. A to doslova.

Pretože:

  • svojim deťom ukazujú, že úspech a sloboda žiť si svoje sny nie je pre každého. Iba pre tých, ktorí na to majú, lepšie sa učili, majú bohatých rodičov, vplyvných známych… Deti to vezmú za svoje ako veľkú životnú pravdu (lebo mame bezmedzne dôverujú, cez ňu sa učia o živote; lebo mama je v ich očiach bohyňa, ktorej všetko veria, pretože chce pre nich to najlepšie…). Tieto deti to ďalej žijú, šíria, presviedčajú o tom svojich kamarátov, sami seba, neskôr partnerov a potom zasa svoje deti. Začarovaný kruh…
  • svojim partnerom – často je to preto, lebo nevedia o svojich snoch komunikovať, domnievajú sa, že ich partner nepodporí (hoci to vôbec nemusí byť pravda); ak ich nepodporuje, nevedia odlíšiť, čo sú jeho strachy a čo je realita, na ktorej by mohli postaviť niečo, čo by im pomohlo rozvinúť ich vzťah a dostať ho na vyššiu úroveň… Lebo veď rastieme spolu – to je na láske to najkrajšie:) Mohlo by byť – keby si to umožnili. Sami sebe. A sebe navzájom. Postupne. Aj semienko potrebuje čas, aby vyklíčilo. Aj zmeny sa musia ukotviť.
  • svojim rodičom, pre ktorých sú dedičstvom, ktoré po sebe raz zanechajú. Čo myslíte, s akým pocitom budú odchádzať, keď sa budú pozerať na svoje dospelé deti, ktoré žijú tak na 50 percent?
  • ľuďom, ktorí využívajú ich služby či tovary – čo všetko sa do nich dostane, keď ich niekto vyrába s nevôľou?
  • ľuďom, ktorí už robia to, čo milujú a chcú sa tým živiť – a práve tento bod mi prišiel, keď som čítala reakcie na spomínaný článok. Keby tí ľudia žili naplnený život, radovali by sa s tou ženou. Keby sa neplahočili niekde za minimálnu mzdu a našli či vytvorili by si prácu, kde by dostávali adekvátnu odmenu za hodnotu, ktorú poskytujú, mohli by si dovoliť odmeniť ženu, ktorá by sa s láskou starala o ich deti. Aj im by sa lepšie pracovalo, keby vedeli, že o ich deti je v škôlke dobre postarané. Zabudli by na presvedčenie, že takéto školy a škôlky si môžu dovoliť iba bohatí. Lebo to nie je pravda.

V našej krásnej krajine sú tisícky šikovných žien, ktoré sa chcú živiť tým, čo je ich vášeň. To, čo vytvárajú, je v mnohých prípadoch nadštandard. Vytvorili niečo iné, nové, osobitejšie, kvalitnejšie, lebo ich tvorba je odpoveďou na potreby spoločnosti, ktorá začína byť čoraz vedomejšia.

Ľudia chcú jesť kvalitnejšie jedlo, chcú sa obliekať do oblečenia, ktoré má dušu, chcú používať zdravú kozmetiku a drogériu, chcú umožniť svojim deťom slobodne sa rozvíjať v slobodných školách, chcú zdravo bývať…

A keďže poskytovatelia týchto služieb a výrobcovia tovarov musia pre svoju odbornosť nadobudnúť niekde vzdelanie (ktoré často neponúkajú klasické školy), musia si ho zaplatiť. Keďže používajú kvalitnejšie materiály a prácu svojich rúk (ktorá je pomalšia ako stroj), ich výrobky sú drahšie ako sériovo vyrábané tovary z krajín tretieho sveta.

Aby mohli oni žiť svoje sny, musíme žiť my tie svoje. Aby sme im mali z čoho dať. Aby sme ich s láskou a vďakou odmenili. Aby ich práca mala zmysel a mali pre koho pracovať. Aby sme im to dopriali a tešili sa s nimi. A kruh sa uzavrie.

Také jednoduché a pritom také zložité, čo poviete, priatelia? Žiť svoje sny.

Pre tých, ktorí to so svojimi snami myslia vážne a potrebujú podporu, sme pripravili unikátny vzdelávací program Tajomstvo ženskej prosperity.

Prešli ním už stovky žien, ktoré sa naučili odkryť svoj potenciál, ukázať svetu svoje dary a dnes si užívajú prácu svojich snov. Kurz je unikátny tým, že rešpektuje ženské potreby, životný štýl žien a ukazuje im, ako krásne sa dá prepojiť mužská a ženská energia v slobodnom podnikaní či v zamestnaní, ktoré je pre ne to pravé.

Kurz otvárame iba raz ročne a registrácia doňho prebieha práve v týchto dňoch. Kliknite tu a dozviete sa viac >>>

Stanka Sobolová
Lektorka, mentorka, certifikovaný Terapeut Duše, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena, manželka a mama 2 krásnych synov. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien, pomáha ženám v oblasti rozvíjania ženstva, materstva, vzťahov a prosperity. Je autorkou online kurzu Edu Synergies pre učiteľov a rodičov, ktorí chcú zmeniť naše školstvo zvnútra. Napísala prvú slovenskú e-knihu, ktorú oceňujú ženy až po jej prečítaní - Bohatá žena - múdra žena. Viac o jej projektoch sa dozviete na webe: www.stankasobolova.sk
Komentáre